Genderový diktát opět zaúřadoval! Chlapci se převlékali za superhrdiny, dívky za princezny, proto školka zrušila karneval

Autor: Roman Tomek <roman.tomek(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavé..., Zdroj: www.lifenews.sk, Vydáno dne: 19. 02. 2016

layboglarka, CC0 Public Domain,  pixabay.com

Mateřská školka zrušila karneval
kvůli genderovým stereotypům

Jedna z mateřských školek v Norsku zrušila tradiční každoroční karneval, protože podporuje genderové stereotypy, a to konkrétně tím, že kluci si oblékají kostýmy superhrdinů a dívky princeznovské šaty. Informaci zveřejnil portál Time.

Renate Kvivesenová, ředitelka školky v blízkosti města Trondheim, pro agenturu Associated Press vysvětlila zrušení karnevalu následovně: "Nemyslíme si, že uspořádání této akce, kde jsou děti vedeny k tomu, aby naplnily určité genderové role, odpovídá našim principům."

Rodiče byli o zrušení tradiční slavnosti informováni e-mailem. Rozhodnutí uskutečnila rada školky, kterou tvoří rodiče a učitelé.

Ředitelka školky uvedla, že někteří rodiče byli rozhodnutím zklamáni. Dodala však, že oslava se v posledních letech změnila, proto došlo k jejímu zrušení.

Portál Time připomíná, že Norové jsou hrdí na své prosazování práv žen. Na základě jejich genderové politiky sedí v norské vládě zhruba 40 procent žen, včetně premiérky a ministryně financí. Na základě gender politiky musí mít korporace ve svých správních radách nejméně čtyři ženy na každých 10 jejích členů.

Navzdory rodové politice a rodovému zcitlivování jsou rodiče, kteří nechtějí tímto trendem ovlivňovat výchovu svých dětí. Jednou z nich je i Sarah Askimová, která je rozená Švýcarka. Má tři syny a nejmladší z nich navštěvuje školku. Matka ocenila, že školka se snaží, aby uvažování dětí zůstalo otevřené všemu, avšak své syny nebude oblékat do sukní, a proto v určitém bodě je podle ní třeba připustit si, že mezi dívkami a chlapci existuje velký rozdíl.

Zdroj: www.hlavnespravy.sk, 29. 1. 2015

Převzato z www.lifenews.sk, článek naleznete zde.

EME, CC0 Public Domain, pixabay.com